ще
згорнути
Свіжий номер

Що нового

в освітній сфері

21 листопада

Чи перейдуть вчителі на контрактну форму роботи

Ганна Новосад в інтерв`ю для Цензор.Нет розповіла про якість викладання у школах. Зокрема, міністерка вважає ймовірним перехід роботи вчителів на контрактну основу.

Ризики прийняття на роботу без заяви

«Вчитель за бажанням може укладати контракт зі школою. В ідеалі з часом взагалі маємо перейти на контрактну основу роботи вчителів, де дуже чітко описуються обов’язки усіх сторін і права усіх сторін. Але що стосується якісного викладання, то дуже складно прописати до деталей у контракті, що ти маєш викладати на уроці. Як на мене, питання того, наскільки якісно і цікаво викладає вчитель – це також фактор постійного професійного зростання і підвищення кваліфікації вчителя», - зазначила Ганна Новосад.

За її словами зараз дуже важливо дати змогу вчителям професійно зростати, отримувати нові знання та підвищувати свій фаховий рівень.

20 листопада

Провели масштабне оцінювання якості освіти

Наказ про проведення основного етапу дослідження якості освіти PISAСкачати

Ще у 2018 році Україна вперше взяла участь у дослідженні якості освіти PISA, результати оприлюднять уже 3 грудня цього року.

Як заохотити учнів навчатися: стимул-картка

Результати дослідженні якості освіти допоможуть продовжити реформу шкільної освіти в 5-9 класах. 

«Ми зможемо побачити позицію нашої освітньої системи, поглянути на наші слабкі та сильні сторони. Важливо, що це дослідження покаже якість нашої школи, якої ще не торкнулась освітня реформа: учасниками дослідження є 15-річні школярі, а наразі реформа НУШ охопила лише перші 2 класи», - розповіла Ганна Новосад.

20 листопада

Що передбачає проєкт з розвитку м’яких навичок для шкіл

Програма експериментуСкачати

Наказ МОН затверджує програму експерименту, очікувані результати та способи підтримки пілотних закладів.

Як заохотити учнів навчатися: стимул-картка

«М’які навички є невід’ємною складовою успішного навчання й обов’язковою компетентністю, якою має володіти випускник Нової української школи. Адже накопичувати знання з предметів сьогодні недостатньо, щоб реалізуватися свої вміння та стати успішним. Важливо також розуміти, що «м’які навички» є широким поняттям, яке передбачає вміння розв’язувати складні завдання, креативно і критично мислити, комунікувати і співпрацювати. Ми прагнемо, щоб такі навички пов’язували усі навчальні предмети, які нині викладаються в українських школах. Крім того, оскільки СЕЕН є гнучкою та інклюзивною програмою, ми хочемо наповнити її кращими українськими практиками з урахуванням національних особливостей», – зазначила Ганна Новосад.

Програма передбачає, що школи-учасники експерименту покращать академічну успішність, а також знизять рівень булінгу. Крім того, система СЕЕН має змінити загальну атмосферу в школах та ставлення учнів до вчителів, навчання, одне до одного та до самих себе.

19 листопада

Директорам і музичним керівникам ЗДО відмовили у збільшенні тривалості відпустки

Відповідь МОН щодо тривалості щорічної відпусткиСкачати

З 1 січня 2020 року тривалість щорічної відпустки для вихователів інклюзивних груп становитиме 56 календарних днів. ЦК Профспілки працівників освіти надіслав до Кабміну та МОН пропозицію встановити таку ж тривалість і для керівників закладів дошкільної освіти, музичних керівників та вихователів-методистів.

Яка тривалість відпустки працівників ЗДО

На пропозицію Профспілки надійшла офіційна відповідь за підписом заступниці міністерки освіти Світлани Даниленко.

«Позиція профспілкових організацій щодо подовження тривалості щорічної відпустки педагогічним працівникам лише закладів дошкільної освіти є незрозумілою, адже педагогічні працівники закладів позашкільної, професійної, вищої освіти, інших установ і закладів також мають різну тривалість щорічної основної відпустки», - зазначили у листі.

19 листопада

Ганна Новосад про «Спроможну школу кращих результатів»

Положення про освітній округ та опорний закладСкачати

Зокрема, Ганна Новосад розповіла про субвенцію «Спроможна школа кращих результатів».

Зусилля міністерство хоче спрямувати на вирішення проблеми опорних шкіл.

Нове Положення про освітній округ та опорний заклад

"В Україні є дуже багато маленьких шкіл, особливо в сільській місцевості, які, як правило, надають не високу якість освіти, і якщо ми будемо зберігати таку ситуацію, то ми і далі будемо обмежувати наших дітей в їхньому праві на якісну освіту. Власне ми хочемо допомогти регіонам через інструмент створення опорних шкіл - це школи, які є якісними, то яких є підвезення, дати їм можливість цю якість освіти у сільській місцевості підвищити", - розповіла міністерка.

У бюджет закладено 3,5 млрд гривень для облаштування опорних шкіл, зокрема, на будівництво або з нуля, або завершення, тих об'єктів, які вже є на стадії будівництва.

18 листопада

Навчання для фахівців ІРЦ

Положення про ІРЦЗавантажити документ

Фахівці пройшли тренінг з використання методик і тепер стануть тренерами для працівників ІРЦ у своїх регіонах. Організатором навчання є Міністерство освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ.

ІРЦ: документальний супровід

Під час тренінгу учасники вивчали принципи та правила використання Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я дітей і підлітків.

Учасники ознайомилися з трьома рівнями підтримки. За міжнародними стандартами вона надається 80% дітей з особливими освітніми потребами. Також на тренінгу йшлося про профіль інклюзивного вчителя.

Фахівці з Естонії та США розповіли про впровадження інклюзії у своїх країнах.

15 листопада

Курс «Основи сім’ї» для старшокласників

Програма курсу «Основи сім’ї»Завантажити документ

Наразі 5 незалежних експертних висновків вивчає юридичний департамент МОН.

Нагадаємо, що з початку навчального року у деяких школах ввели курс «Основи сім’ї». Це факультатив для старшокласників. Однак, до міністерства звернулись батьки із проханням здійснити антидискримінаційну експертизу курсу. На їхню думку, окремі положення та цитати цього курсу видаються такими, що суперечать чинному законодавству та Конституції України.

Як заохотити учнів навчатися

Протягом двох місяців експерти аналізували навчальні матеріали курсу «Основи сім’ї» на предмет відповідності чинному законодавству та освітній політиці.

Зараз 5 експертних висновків передано на розгляд до юридичного департаменту МОН. Після розгляду юристами матеріали будуть представлені Міністру освіти і науки для прийняття подальших рішень.

14 листопада

Збільшено видатки на освіту: держбюджет-2020

Держбюджет - 2020 Скачати документ

У Держбюджеті – 2020 збережено пріоритети, які закладалися спочатку: оборона та безпека, соціальний захист, охорона здоров’я, освіта, розвиток інфраструктури.

Фінансова автономія по-новому

Для освітян у наступному році буде збільшено суми в бюджеті на:

 • реалізацію програми "Спроможна школа для кращих результатів" на забезпечення шкіл необхідним обладнанням – 3,5 млрд грн;
 • покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти 3,7 млрд грн;
 • підтримку проведення наукових досліджень закладами вищої освіти найкращою атестаційною оцінкою - 0,3 млрд грн.

  Крім того, держава виділить кошти на мотивацію та підтримку молодих учителів, продовження реформи «Нова українська школа», розвиток навчально-практичних центрів профтехосвіти та забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами.

  14 листопада

  Результати ЗНО для вчителів

  Критерії оцінювання учасника сертифікаціїСкачати

  В електронних кабінетах учасників сертифікації розмістили результати ЗНО. Максимальний результат, який можна отримати, складає 100 тестових балів.

  Чи потрібна сертифікація?

  Крім того, учасники сертифікації можуть до 15 листопада подати апеляційну заяву, у разі виникнення сумнівів щодо правильності встановлення результату тестування.

  Для вчителів, які успішно пройдуть сертифікацію, передбачено щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу упродовж трьох років.

  Також сертифікація зараховуватиметься як проходження чергової атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої категорії.

  13 листопада

  Конкурс для медичних сестер дитячих садків

  Положення про конкурс Скачати

  Для участі в Конкурсі «Розкажи про вакцинацію так, аби тебе почули» редакція журналу з 1 грудня 2019 року по 1 квітня 2020-го приймає авторські розробки медичних сестер дитячих садків із питань вакцинації. Зокрема:

  • конспекти та сценарії санітарно-просвітницьких заходів для вихованців і їхніх батьків;
  • детальний опис підготовки до цих заходів;
  • аналіз результатів їх проведення;
  • роздаткові матеріали та фотографії.

  Беру участь у конкурсі

  Найліпші конкурсні роботи опублікують у журналі «Медична сестра дошкільного закладу», а переможці Конкурсу отримають почесні дипломи та цінні подарунки від Цифрового видавництва MCFR.

  Детальніше про умови участі читайте в Положенні про конкурс та додатку.

  13 листопада

  У держбюджет заклали гроші на подорожі для школярів

  Організація екскурсії: детальна інструкція для керівника

  Завдяки цій програмі учні зможуть безкоштовно подорожувати Україною.

  «Вже наступного року 100 тисяч українських школярів зможуть подорожувати Україною, глибше вивчати культуру та особливості своєї країни за кошти держави. Кожна п’ята українська школа в рамках навчальної програми буде відправляти своїх учнів у подорож Україною», - зазначив Олексій Гончарук.

  Крім того, Прем'єр-міністр України вказав, що до цієї програми будуть залучати і дітей з тимчасово окупованих територій України.

  За інформацією офіційної сторінки у Facebook Олексія Гончарука, Прем'єр-міністра України

  13 листопада

  Досвід Норвегії в дошкільній освіті

  Ганна Новосад зустрілася з мером міста Осло Маріанне Борген. Під час зустрічі обговорили питання доступу до освіти у великих містах, систему контролю за забудовою.

  Як правильно складати накази: підказки

  Маріанне Борген відзначила, що за правилами забудовник має побудувати садок.

  «Однак це не завжди працює. Крім того, часто це приватні садки. Зараз у нас 50% комунальних та 50% приватних садочків. Нам не дуже подобається така ситуація, бо, на моє переконання, заробляти на освіті – неправильно», - додала мер міста Осло.

  Крім того, вона розповіла про дошкільну освіту як невід‘ємну частину освітньої системи.

  «Більше 80% дітей, починаючи з річного віку, відвідують садки. Однак велика проблема в тому, що діти з нацменшин часто не йдуть в садки. Адже крім іншого, садок – це соціалізація та вивчення державної мови, що згодом робить дітей успішнішими у школах. Тому ми ходимо від муніципалітету, стукаємо у двері людям і кажемо: ми з муніципалітету і хочемо розповісти вам про наші садочки – і так заохочуємо віддавати дітей у дошкілля», – повідомила пані мер.

  12 листопада

  МОН співпрацюватиме з Вергеланд Центром

  Ганна Новосад зустрілася з очільницею Центру Аною Пероною-Ф’єльдстад.

  «Вергеланд Центр – наші надійні партнери у сфері реформування шкільної освіти. Зараз найбільший виклик перед нами – НУШ у базовій школі. Наразі ми працюємо над деталізацією стандарту для базової школи», - наголосила міністерка.

  Заберіть Ваш щасливий квиток

  Сторони домовилися провести координаційну зустріч, щоб більш докладно обговорити цілі та стратегію доопрацювання держстандарту.

  Ще одним напрямом стане підвищення кваліфікації вчителів та директорів шкіл.

   «Я впевнена, що нам потрібно зробити підвищення кваліфікації більш системним та покращити методичну підтримку вчителів у реформі. Ви, як організація, що багато працювала з вчителями базової школи, важливі для нас у розбудові цього проекту. Крім того, ми розраховуємо на співпрацю щодо розвитку шкільного менеджменту. Ми зараз готуємо закон «Про повну загальну середню освіту». Його величезна частина присвячена саме шкільному менеджменту. І ми б хотіли більше працювати у цьому напрямі й хотіли б заручитися вашою підтримкою в цьому питанні. Зокрема, можливо, спільно розробити онлайн-курс для самих директорів та на основі нього зробити обов‘язкове підвищення кваліфікації для менеджменту шкіл», – розповіла Ганна Новосад.

  12 листопада

  Надбавка за престижність для усіх вчителів

  Проектом Державного бюджету передбачено кошти, які дозволять усім без виключення вчителям виплачувати надбавку за престижність у розмірі 30%. Про це, під час презентації проекту Державного бюджету - 2020, повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

  Як запровадити фінансову автономію

  «Що це означає дуже простими словами. Ми платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що ми просто не доплачували останні 4 роки заробітну плату вчителям. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною. На сьогодні це дозволить усім без виключення регіонам виплачувати повну надбавку за престижність у розмірі 30%, а не гратися надбавками, як це люблять робити на місцях», — підкреслила Ганна Новосад.

  8 листопада

  Партнерський форум «ОСВІТА: підсумки року»

  Які зміни відбулися в освітньому процесі у 2019 році та як це вплине на діяльність закладів освіти – про це фахово розкажуть спікери форуму «ОСВІТА: підсумки року».

  Заберіть Ваш щасливий квиток

  Крім того, будуть окреслені орієнтири в управлінській діяльності керівника закладу освіти на 2020 рік.

  Учасники форуму дізнаються про:

  • новинки у законодавстві 2019;
  • внутрішню систему забезпечення якості освіти;
  • практику розв`язання конфліктних ситуацій;
  • підвищення кваліфікації педагогічних працівників, та багато іншого.

  Бонусами заходу стануть консультації від спікерів, презентації в електронному вигляді, сертифікат про участь та багаж корисної інформації.

  8 листопада

  Перелік знань і вмінь для дітей після садка

  Завдання до кінця 2019 та на 2020 рікСкачати

  Під час презентації «To do list» Міністерства Ганна Новосад повідомила, що важливу увагу приділено саме дошкільній освіті.

  Яка зарплата вихователя після підвищення

   «Одна з найамбітніших цілей – забезпечити доступ до дошкільної освіти. Спільно з місцевими органами влади ставимо за ціль або побудувати, або реконструювати 100 дитячих садочків», – підкреслила Міністр і додала, що через 5 років кожна дитина як у сільській місцевості, так і у місті повинна мати доступ до дошкільної освіти. Також Міністерство працюватиме і над тим, щоб працівники дошкільних закладів мали достойну оплату праці.

  Крім того, МОН планує провести дослідження якості дошкільної освіти ECERS.

  8 листопада

  «To do list» змін в освіті

  Захід відбувся на базі сучасного дитячого садка у смт Обухівка Дніпропетровської області.

  Робота з документами: основні терміни

  «Загалом ми ставимо собі завдання створити таку систему освіти, яка б забезпечувала безперервні можливості навчання, яка б на кожному з рівнів, від раннього розвитку і до дорослого життя, забезпечувала можливість мати доступ до якісної освіти і, за потреби, розвивати ті компетентності, отримувати ті знання, які є необхідними в сучасному світі. Ми своїм завданням бачимо вибудовування цілісної системи, яка на кожному з рівнів може підхопити людину і дати їй ті можливості й ті навички, необхідні для успішного професійного та особистого життя», – наголосила Ганна Новосад.

  Завданнями до кінця 2019-го та на 2020 рік є внесення на розгляд Парламенту законопроєкту «Про повну загальну середню освіту», запровадження вже у грудні цього року практики пояснення дітям про різні професії – профорієнтації, впровадження електронних підручників, створення 250 нових STEM лабораторій та 25 лабораторій роботохніки.

  8 листопада

  Public Talk про ефективні кейси естонських шкіл

  Про ефективні кейси освітньої системи Естонії розповіли лідерка проєкту #Прошколу Юлія Бровінська та засновниця Школи Супергероїв Євгенія Смірнова. Вони щойно повернулися з Естонії, де завітали до державних та приватних загальноосвітніх навчальних закладів та відвідали школи у лікарнях.

  Як визначити рівень освітньої діяльності: приклад

  «У таліннській школі Tallinna Tõnismäe Reaalkool розповіли, що педагогів у Естонії постійно і безкоштовно вчать. Для цього започаткували нову професію – освітній технолог. Він підбирає індивідуальний графік новітніх курсів підвищення кваліфікації, а вчитель завжди в курсі усіх трендів викладання. З вчителями працюють психологи. До кожної школи прикріплено координатора та соціального робітника», – зазначила Юлія Бровінська.

  Крім того, спікери розповіли про особистий онлайн профіль для кожного учня, куди вносять оцінки, інформацію про поведінку, пройдені програми та курси. Підручники та методичні матеріали теж є в електронній версії.

  Під час презентації говорили і про функції директора школи. На відміну від України, він лише координує систему. Це менеджер – держслужбовець, який підпорядковується органам місцевого самоврядування і не має права впливати на освітній процес.

  За словами Євгенії Смірнової у лікарняних школах вибудована ефективна система взаємодії між всіма учасниками освітнього процесу. Діти вчаться за індивідуальної програмою бех оцінок. За їх успіхами стежать лікар, учитель, психолог, психіатр та соціальний працівник.

  7 листопада

  Президент поставив завдання МОН

  Глава держави поставив завдання міністру освіти і науки Ганні Новосад. Зокрема, до кінця року має бути сформовано законодавчу основу для роботи базової та профільної школи за новими освітніми стандартами.

  МОН про здобуття загальної середньої освіти

  Крім того, МОН має забезпечити повноцінний запуск роботи Національного фонду досліджень.

  6 листопада

  Додаткова виплата для вчителів

  Під час презентації Держбюджету – 2020 на урядовій прес-конференції йшлося про додаткову виплату для молодих вчителів.

  Доплата: розглянути на прикладах

  Зокрема, молоді вчителі, які мають стаж роботи до 10 років, наприкінці наступного року отримають виплату у розмірі 10 прожиткових мінімумів — майже 21 тисячу грн.

  Передбачається, що додаткову виплату отримають 73,9 тисяч освітян.

  «У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кого. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них зараз умови оплати праці гірші — менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем — це престижно», — відзначив прем‘єр-міністр Олексій Гончарук.

  5 листопада

  Дослідження процесу запровадження Концепції НУШ

  Дослідження впровадження Концепції НУШСкачати документ

  Респондентами дослідження стали вчителі початкової школи та батьки учнів, які навчалися в 1 класі. Дослідження проводилося за допомогою онлайн опитування у Google Forms.

  STEM-підхід: приклади для роботи

  За результатами дослідження, майже три чверті анкетованих вчителів відзначають важливість інституції тренерів для розуміння специфіки реформи НУШ.

  «Майже 70% батьків зазначили, що дітям подобалося ходити до школи, бо їм подобалася вчителька/подобався вчитель; дві третини батьків, що у дитини в класі з’явилися друзі».

  Більшість батьків оцінили навчальні досягнення своєї дитини як «дуже добре» і «досить добре».

  Серед найбільш гострих проблем у школі, 12,2 % батьків учнів називають забезпечення підручниками, а 9,4 % – забезпечення розвивальними ігровими комплектами. Найменш гострою проблемою серед опитаних вважається урахування позиції батьків у вирішенні шкільних питань.

  5 листопада

  МОН про підвищення кваліфікації та атестацію педагогічних працівників

  Щодо підвищення кваліфікації та атестаціїСкачати лист МОН

  Зокрема, щодо кількості годин підвищення кваліфікації педагогів, необхідних для проходження атестації.

  Відтак, обсяг підвищення кваліфікації вчителів не може бути менше, ніж 150 годин на 5 років, а вихователів – 120 годин на 5 років.

  Ваші 30 годин підвищення кваліфікації

  Крім того, в МОН поінформували, що щорічний обсяг підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не менше зазначених обсягів. Облік годин здійснюється за накопичувальною системою.

  4 листопада

  Щодо організації харчування та медичного обслуговування дітей у ЗДО

  Лист Асоціації працівників дошкільної освітиСкачати документ

  Зокрема, в Асоціації зауважують, що у керівників ЗДО немає чітких рекомендацій з оформлення та прийняття правильних рішень з питання НАССР.

  Обов’язки членів робочої групи НАССР

  Тому, вважають доцільним переглянути спільні нормативні документи МОН та МОЗ з питань організації харчування дітей у ЗДО.

  Крім того, в Асоціації просять підготувати роз’яснення, які саме медичні послуги у ЗДО потрібно ліцензувати та за які кошти. Оскільки, відповідно до постанови Кабміну від 02.03.2016 №285, дія ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики поширюється на всіх юридичних осіб.

  «Вважаємо, що ця норма не поширюється на заклади дошкільної освіти усіх типів. У багатьох з них є медичний кабінет, однак ніяких медичних послуг там не надають» - зазначили в Асоціації.

  4 листопада

  Державна служба якості освіти розпочала інституційні аудити шкіл

  Це позапланові заходи, які ініціювали самі школи.

  Наразі пілотні інституційні аудити відбудуться у двох школах Броварського району Київської області:

  • з 4 по 8 листопада 2019 року — у Літківській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів ім. М. П. Стельмаха;
  • з 18 по 29 листопада 2019 року — у Княжицькій загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів.


  скачати

  Державний нагляд у школі 

  Державний нагляд у ЗДО

  Метою пілотних інституційних аудитів є допомога закладам освіти стати більш успішними в освітній діяльності та удосконалити інструментарій, методику оцінювання.

  4 листопада

  В освітнього омбудсмена з’явився сайт для звернень

  В базових розділах сайту можна ознайомитися з правами здобувачів освіти, батьків, педагогів та науковців.

  Крім того, на сайті розміщено контакти, за якими можна звернутись до освітнього омбудсмена зі скаргою, пропозицією чи за роз’ясненням. Працювати зі скаргами буде безпосередньо омбудсмен та юридичний відділ Служби.

  Зарахування до закладу освіти - Сергій Горбачов

  Контакти Служби освітнього омбудсмена:

  • електронні звернення: info@eo.gov.ua;
  • письмові звернення: Служба освітнього омбудсмена, 03058, м. Київ, відділення поштового зв’язку 58, а/с 48;
  • телефон: (044) 406 7234, +380 95 143 8726;
  • сайт: eo.gov.ua.

  1 листопада

  Перше в Україні ЗНО для вчителів

  31 жовтня учасники сертифікації педагогічних працівників склали тест незалежного оцінювання.

  Тест складався зі 100 завдань і тривав близько 180 хвилин. Наразі, незалежне тестування учасників є другим етапом сертифікації вчителів, які цього року беруть участь у пілотній сертифікації.

  Чому не потрібно боятися сертифікації

  “Вже найближчим часом ми визначимо педагогів, які успішно пройшли сертифікацію. Однак незалежно від результатів я хочу подякувати кожному учаснику за інтерес до свого ремесла та терпіння, адже уся процедура триває близько року. Педагоги, які зголосилися взяти у ній участі, вже зараз довели свою принциповість та бажання бути лідерами у професії. І ми як Міністерство завжди підтримаємо таких агентів змін”, – зазначила Ганна Новосад.

  Результати цього етапу тестування з’являться до 21 листопада в електронних кабінетах учасників. 

  1 листопада

  Public Talk: Як вчаться в школах Естонії

  Про досвід Естонії та можливості його адаптації для українських шкіл розкажуть засновниця Школи Супергероїв Євгенія Смірнова та лідерка проекту Pro.Школу Юлія Бровінська.

  Онлайн-трансляція освітнього процесу: запровадити

  Під час заходу учасники дізнаються про:

  • систему підтримки та мотивації вчителів в Естонії;
  • систему антибулінгу та роботу медіаторів;
  • роль директора школи в Естонії в організації навчання і захисту вчителів та учнів.

  Зареєструватися бажаючі можуть за посиланням: https://bit.ly/2pslrAz.

  31 жовтня

  Радіодиктант - 2019 за новими правилами

  Диктант прозвучить на хвилях першого каналу «UA: Українське радіо». Цього року локацією для проведення диктанту стане Національна бібліотека імені Володимира Вернадського.

  Створіть презентацію в сервісі Google

  Текст радіодиктанту складатиме та читатиме в ефірі педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко.

  Новацією стане можливість перевірити диктант через 15 хвилин після написання, адже текст оприлюднять відразу на сайтах суспільного мовника: UA: Українське радіо та UA: Cуспільне мовлення.

  Для участі у конкурсі на найкращу роботу текст редіодиктанту потрібно буде надіслати на електронну адресу rd@nrcu.gov.ua протягом 15 хвилин.

  Також відбудеться конкурс на найкращий твір. Тему оголосять на початку ефіру, а надіслати його необхідно до 10 листопада на електронну пошту rd@nrcu.gov.ua з поміткою «Твір». 

   

  31 жовтня

  Триває STEMCamp for educators

  До навчання долучилися учні та педагоги з 6 регіонів — Харківщини, Луганщини, Миколаївщини, Дніпропетровщини, Донеччини та Одещини. Команди вивчають 4 напрями — фізику, хімію, математику та інформатику.

  Як реалізувати STEM-проект

  Учасники відвідують тренінги, лекції, семінари, майстер-класи, вивчають нові методики проєктної роботи Hands on science.

  Після завершення STEMCamp вчителі проведуть відкриті уроки у своїх школах.

  30 жовтня

  Акція протесту освітян

  29.10.2019 відбулася акція протесту, що була організована Київською міською організацією Профспілки працівників освіти і науки.

  Чи зміниться зарплата освітян

  Причиною виходу освітян на акцію стало внесення поправок депутатів до законопроекту «Про повну загальну середню освіту». Зокрема, питання скасування доплати за окремі види педагогічної діяльності, науковий ступень та вчене звання, скасування надбавок, введення обов'язкової сертифікації для шкільних вчителів, а також запровадження 40-годинного робочого тижня.

  Таким чином освітяни висунули вимоги до законодавчої та виконавчої гілок влади.

  Профспілка просить врахувати зауваження та не допустити внесення правок до законопроекту «Про повну загальну середню освіту», зокрема:

  • скасувати доплату за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування навчальни кабінетом, наукові ступені та вчені звання, надбавки за престижність педагогічної праці;
  • перевести педагогів пенсійного віку на строкові трудові договори;
  • ввести обов'язкову сертифікацію для педагогів у закладах загальної середньої освіти;
  • запровадити 40-годинний робочий тиждень.

  Крім того, освітяни підняли питання щодо поетапного збільшення розмірів посадових окладів педагогічних працівників.